Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası
09.01.2023

   Ceza İnfaz Kurumlarında temel eğitimden yükseköğretime, sosyal ve kültürel etkinliklerden iş ve meslek eğitimlerine, psiko-sosyal yardım programlarından manevi rehberlik eğitimine kadar birçok alanda iyileştirme faaliyetleri yürütülmektedir.

   Bu itibarla, hükümlü  ve tutuklu yoğunluğunun olduğu kampüs yerleşkelerinde kitaba erişim noktasında herhangi bir aksama yaşanmaması adına müstakil Adalek Halk Kütüphaneleri kurulması kararlaştırılmış olup 4 adet Adalet Halk Kütüphanesinin hazırlıkları tamamlanmış, 4 Adalet Halk Kütüphanesinin kurulma çalışmaları devam etmektedir.

   Hükümlü ve tutuklular tarafından yeni ve güncel yayınlara ulaşmaları için 2021 yılında "Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanmayası" düzenlenmiş olup, 256.376 kitap toplanmıştır. Yayınevleri ve vatandaşların yoğun talebi üzerine yeniden kitap bağış kampanyasının yapılması kararlaştırılmıştır. 

   10.01.2023 - 15.02.2023 tarihleri arasında sürecek kamyanyaya vatandaşlarımız Diyarbakır Adalet Sarayı Ana Hizmet Binası Zemin Katta kurulacak olan stantlara kitap bağışı yapabileceklerdir. 

   Kargo yolu ile kitap bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımız için ise "Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu - İstanbul Yolu 13. Km. Hava Müzesi Karşısı No: 448 Şaşmaz/Yenimahalle/ANKARA" adresinde kitap toplama merkezi oluşturulmuştur.

 

Adres

Elazığ Cad. Diyarbakır Adalet Sarayı Yenişehir/ DİYARBAKIR

Telefon

0 412 229 16 00

0 412 228 30 40

E-Posta

abbdiyarbakircbsisaretadalet.gov.tr; diyarbakiradliyesimibisaretgmail.com